O stronie / Kontakt

O stronie

 

Cześć, nazywam się Łukasz Różewicz i od lipca 2020 prowadzę i administruję niniejszą stroną. Zamysłem tej strony jest dostarczanie rzetelnych informacji na temat Afryki i Azji.

Stronę prowadzę hobbystycznie po godzinach, a na co dzień pracuję jako programista JavaScript.

Dlaczego Afryka i Azja? Będąc jeszcze na studiach bardzo zainteresowały mnie oba kontynenty, zwłaszcza Afryka. A dzięki temu, że studiowałem geografię na Wydziale Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego łatwo było mi zainteresowania połączyć z nauką. Zaowocowało to między innymi napisaniem pracy licencjackiej na temat wojny ludobójczej w Rwandzie oraz pracy magisterskiej na temat AIDS w Ugandzie. Dane mi było również poznać wielu mądrych i ciekawych ludzi, w tym m.in. śp. Ryszarda Kapuścińskiego, którego książkę “Podróże z Herodotem” z dedykacją mam do dnia dzisiejszego na półce. Niestety po ukończeniu studiów nie miałem możliwości rozwijania swoich zainteresowań Afryką, a zawodowo przekwalifikowałem się na branżę IT, co z perspektywy czasu było całkiem dobrym pomysłem. Na szczęście po kilkunastu latach mam możliwość powrócić do swoich studenckich pasji i tak też robię 🙂

Aktualnie stronę prowadzę sam, ale jestem otwarty na propozycje współpracy związane z tematyką Afryki i Azji. Jeśli napisałeś/napisałaś ciekawy artykuł i chciałbyś/chciałabyś opublikować go na tej stronie to napisz do mnie, chętnie to zrobię.

 

Kontakt

e-mail: kontakt@afrykaazja.pl